Opublikowany przez: Kasia P. Źródło artykułu: Informacyjna Agencja Radiowa (IAR) 2018-01-04 12:20:01
Autor zdjęcia/źródło: Mobilna Karta Dużej Rodziny @ Zaprojektowane przez Freepik
Mobilna Karta Dużej Rodziny to aplikacja dla posiadaczy karty. Dzięki dostępności karty na smartfonach będzie można wykorzystywać funkcję geolokalizacji co z kolei pozwoli na szybkie wyszukiwanie przyjaznych rodzinie miejsc, np. sklepów, czy innych instytucji udzielających zniżek.
Przypominamy, że mobilna Karta Dużej Rodziny, tak samo jak zwykła karta to system zniżek przysługujący rodzinom 3+. Dzięki karcie można korzystać z tańszych biletów na różne wydarzenia kulturalne i sportowe, czy na przejazdy komunikacją miejsca. W zamyśle takie ulgi mają ułatwiać dużym rodzinom codzienne życie. Często jednak krytykuje się ten system za słabą i nie do końca pasującą listę firm udzielających zniżki, bo może z przejazdów pociągiem mogą skorzystać wszyscy, ale już 5% rabatu na zakup biżuterii, czy zegarka w W.Kruk nie wydaje się już typowym wydatkiem, który duża rodzina może mieć na swojej liście. Niemniej Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska zapowiadała:
Otwierajmy Kartę Dużej Rodziny na nowo. Chcemy by jej partnerami były zarówno duże firmy jak i te lokalne, na które czekają rodziny wielodzietne.
Zatem przy mobilnej Karcie Dużej Rodziny możemy się spodziewać najprawdopodobniej nowych firm. Nic dziwnego, że system będzie się rozrastał, ponieważ kartę dużej rodziny ma już w Polsce 1,7 mln osób. Do tej pory w programie bierze udział ok. 1,5 tys. firm i instytucji. Niestety nie w każdym miejscu można skorzystać z mobilnej Karty Dużej Rodziny, ale jest już ich w Polsce 13-cie tysięcy. Karta przydaje się zarówno podczas rodzinnych wycieczek, jak i w większych miejscowościach.
O zasadach przyznawania Karty Dużej Rodziny pisaliśmy już w artykule: << „Wsparcie dla wielodzietnych rodzin” >>. Dla przypomnienia wnioski o KDR, podobnie jak o świadczenie 500+ można składać drogą elektroniczną. Karta przyznawana jest także w przypadku rodzin zastępczych, czy rodzinnych domów dziecka. Dla rodziców jest to karta przysługująca dożywotnio. Karta dzieci traci ważność gdy osiągną pełnoletniość lub do 25-go roku życia w przypadku pójścia na studia. Po złożeniu wniosku KDR otrzymuje się bezpłatnie, a dochód rodziny w jej przypadku nie ma znaczenia.
Pokaż wszystkie artykuły tego autora
Stokrotka 2018.01.05 18:37
Mało jest jeszcze takich miejsc gdzie można wykorzystać Kartę Dużej Rodziny. Fajnie że jest ruch w tym kierunku. Czyli zmienia się w dobrym kierunku
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.